Zastosowanie zamków elektronicznych w instytucjach telewizyjnych

Instytucje telewizyjne zatrudniają dziesiątki, jeśli nie setki osób. Siedziby telewizji to najczęściej silnie rozbudowane gmachy, w których obowiązuje ścisła hierarchia, a do tego specyficzne sposoby meldowania się w miejscu pracy. Trudno wymagać od pracowników, aby po rozległych korytarzach telewizyjnych poruszali się z przysłowiowym kluczem na szyi. W telewizjach od wielu już lat obowiązują systemy zamykania i otwierania drzwi oparte na zamkach elektronicznych. Metoda ta zakorzeniła się tam do tego stopnia, że coraz częściej polecana jest także do stosowania w innych branżach związanych z szeroko pojętymi mediami. Zamek elektroniczny zamiast klucza daje większą swobodę w pracy. Po prostu każdy zna szyfr do swojego gabinetu, który wyświetlony na zamkowej klawiaturze umożliwia przejście kolejnej strefy gmachu telewizyjnego. Tego rodzaju zamki obsługiwane są także za pomocą specyficznych kart. Przysuwa się je bezpośrednio do czytników i po chwili drzwi są już otwarte, a my możemy korzystać z naszego gabinetu. 

Zamek elektroniczny przyszłością techniki 

Nie da się ukryć, że obecnie zamek elektroniczny jako nowatorski system zarządzania wejściem i wyjściem, niezależnie od rodzaju instytucji, w której został zastosowany, będzie stopniowo wypierał, jeśli już tego nie dokonał, wszystkie tradycyjne formy zamykania i otwierania drzwi. Klucze i tradycyjne zatrzaski stają się przeżytkiem i zupełnie niepotrzebnym archaizmem. Zwykły zamek można wyważyć, klucz podrobić, do tego technicznie tego rodzaju zamknięcia często pozostawiają wiele do życzenia i nie spełniają w stu procentach funkcji, jakich się od nich wymaga. Z zamkami elektronicznymi na chipy jest zupełnie inaczej. Jeśli pracujesz w telewizji i korzystasz z własnego gabinetu, to tylko do Twojej wiadomości zostaje podane hasło, z jakiego korzystasz w czasie otwierania i zamykania drzwi. Jest ono tylko i wyłącznie Twoją własnością, dlatego w przestrzeni zarządzanej nowoczesnym systemem możesz czuć się absolutnie bezpiecznie. 

Zamek elektroniczny – dla inteligentnych przestrzeni 

Zamek elektroniczny to nowatorski sposób na zabezpieczenie przestrzeni przed przedostawaniem się na jej obszar osób niepowołanych. Trzeba jeszcze nadmienić, że zamki tego typu dość często bywają połączone z szeroko rozbudowanymi systemami alarmowymi. Co to oznacza? W sytuacji, gdy w biurze, w którym pracujesz dojdzie do pożaru, system alarmowy od razy wyemituje automatycznie komunikat do zamka elektronicznego, dzięki czemu drzwi otworzą się samoistnie, bez konieczności stosowania przez Ciebie wszelkiego rodzaju haseł oraz kodów zabezpieczających. W tej sytuacji będziesz mógł swobodnie przejść drogę ewakuacyjną, tym bardziej, że w sytuacji zagrożenia każda inna para drzwi również otworzy się automatycznie, bez jakiejkolwiek ingerencji ręcznej pracowników znajdujących się w sytuacji zagrożenia. Zamki elektroniczne nie potrzebują żadnego dodatkowego zasilania. Są proste w obsłudze, a do tego niezwykle wytrzymałe. Ich obudowa wytrzymuje wszystko. 

Post Author: copyesc