Wybieramy trawę do ogrodu – lepsza naturalna czy sztuczna?

Jesteś na etapie wyboru trawy do ogrodu? Nie wiesz, czy lepsza będzie naturalna trawa, czy też sztuczna? Zajrzyj do poniższego testu! Rozważamy w nim każdą z opcji. Może to przybliży ci, które rozwiązanie będzie lepsze.

Naturalna trawa do ogrodu

Naturalna trawa ogrodowa dostępna jest w wielu wariantach. Do naszej dyspozycji jest trawa sportowo-rekreacyjna, trawa dekoracyjna, jak również trawa uniwersalna, która dedykowana jest tym, którzy nie są w stanie stwierdzić, czego tak naprawdę potrzebują w swoim ogrodzie. Dzięki temu każdy z nas ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Naturalne trawniki prezentują się pięknie, cieszą oczy, a przy tym zapewniają miejsce do odpoczynku i zabawy. Aby jednak tak się stało, wymagają bardzo dużo uwagi. Przede wszystkim naturalne trawy trzeba nawozić, przycinać, jak i regularnie podlewać. Jeśli choć przez krótki czas ją zaniedbamy, to niestety szybko może zmienić kolor, zwłaszcza jeśli doskwierać jej będą wysokie temperatury. Dlatego każdy, kto zdecyduje się na trawę w swoim ogrodzie, musi dobrze się zastanowić, czy jest gotowy na takie poświęcenie.

Sztuczna trawa do ogrodu

A jak to wygląda w przypadku sztucznej trawy? Co w niej jest takiego wyjątkowego, że warto wziąć ją pod uwagę? Przede wszystkim sztuczna trawa nie wymaga tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Przy jej montażu wystarczy odpowiednio przygotować teren, by trwała dobrze spisywała się przez bardzo długi czas. Sztuczna trawa jest odporna na czynniki zewnętrzne, nie odkształca się pod wpływem ciężaru, ani też niestraszne jej czynniki atmosferyczne. Sprawdza się o każdej porze roku, nie szkodzi też ani wysoka temperatura, ani częste opady deszczu. Co więcej, w czasie użytkowania nie zmienia swoich właściwości, ani też wyglądu, więc przez bardzo długi czas może nam bardzo długo służyć. Jednak to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się na mniejszych powierzchniach. Jeśli chcemy nią pokryć dużą przestrzeń, to niestety możemy przeżyć rozczarowanie. Tego typu rozwiązania świetnie tuszują mankamenty naturalnego trawnika, ale nie zastąpią go na dużej posesji.

Które rozwiązanie lepsze?

Osoby, które oczekiwały jednoznacznej odpowiedzi, mogą przeżyć rozczarowanie, ponieważ nie da się jednoznacznie stwierdzić, które rozwiązanie jest lepsze, a które gorsze. Widać, że zarówno trawy naturalne, jak i trawy sztuczne mają wiele zalet, a ich ostateczny wybór powinien być sprawą indywidualną. Aby jednak ułatwić sobie zadanie i podjęcie ostatecznej decyzji, warto ustalić swoje priorytety oraz oczekiwania i odpowiedzieć uczciwie na jedno pytanie – które rozwiązanie bardziej mi się podoba? Jeśli zdecydujemy, że nie chcemy tracić czasu na prace porządkowe, ciągłe przycinanie i nawadnianie swojego ogrodu, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie sztuczna trawa. Jednak pamiętajmy, że takie rozwiązania sprawdzają się na mniejszych powierzchniach, zwłaszcza na tych, na których z różnych przyczyn trawa nie chce rosnąć.  

Post Author: copyesc