Sposób na zdrowie – zielona herbata

Herbaty to jedne z najpopularniejszych napojów na świecie. Obecnie w sklepach można znaleźć bardzo duży wybór herbat, dlatego można mieć problem z wyborem takiej, która będzie nie tylko smaczna, ale równocześnie prozdrowotna. Jeżeli chcemy zainwestować w dobrej jakości herbatę, najlepiej wybierać liściaste, nie te pakowane w torebkach. Dobrze sprawdzą się herbaty zielone z Chin oraz lub z Japonii.  

5 powodów, dla których warto pić zieloną herbatę

Napoje z zielonej herbaty są bogate w wiele witamin, składników odżywczych typu polifenole, katechiny, alkaloidy, garbniki, lipidy, aminokwasy oraz mikroelementów takich jak wapń, miedź, cynk, potas, mangan, fluor. Taki skład chemiczny zapewnia zielonej herbacie szerokie zastosowanie. To najzdrowsza herbata na świecie, która wykazuje szereg pozytywnych właściwości.

Ten napój bardzo często jest spożywany w celu przyspieszenia przemiany materii i zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Ze wszystkich herbat na odchudzanie zielona wykazuje największą skuteczność. Oczywiście samo picie herbaty nie sprawi, że schudniemy, należy traktować ją jako wsparcie w walce o wymarzoną sylwetkę. Podstawa to dieta oraz aktywność fizyczna.

Według licznych badaczy zielona herbata zapobiega rozwojowi chorób sercowo-naczyniowych. Spożywając 1-3 filiżanek naparu dziennie, można obniżyć ryzyko zachorowania o kilkanaście procent.

Powstaje również bardzo dużo publikacji na temat przeciwnowotworowych właściwości napoju, przy czym nadal na ten temat prowadzone są badania. Ich wyniki bardzo często są sprzeczne i nie rozstrzygają ostatecznie, czy rzeczywiście dobroczynna herbata może hamować rozrost komórek nowotworowych. Trzeba mieć na uwadze również fakt, że do rozwinięcia się choroby nowotworowej może przyczynić się wiele innych czynników.

Kolejnym argumentem przemawiającym na rzecz picia zielonej herbaty jest lepsze samopoczucie. Herbata parzona w odpowiedniej temperaturze i czasie doskonale pobudza, dodaje energii i wspomaga koncentrację. Będzie zatem doskonałą propozycją dla osób, które mają problemy ze skupieniem uwagi czy zapamiętywaniem.

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale zielona herbata spowalnia procesy starzenia. Ma też szerokie zastosowanie w kosmetyce, doskonale sprawdzi się w przypadku skóry trądzikowej i suchej. Polifenole i katechiny zawarte w zdrowej herbacie działają przeciwzapalnie oraz antyoksydacyjnie, usuwają wolne rodniki, dzięki temu możemy zachować młody wygląd na dłużej.

Naturalny napój z zielonej herbaty

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zakup japońskiej herbaty typu gyokuro, mieszanki kilku odmian, czy chińskiej herbaty Lung Ching, każda z nim wymaga specjalnej metody marzenia, co jest niestety dość czasochłonne. O ile przygotowanie takiego naparu raz w tygodniu nie stanowi problemu, to parzenie zielonej herbaty trzy razy dziennie może być kłopotliwe. Większość z nas po prostu nie ma na to czasu. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem mogą okazać się napoje bez cukru typu Soti natural, które są wykonane z zielonej herbaty i wody. Mają naturalny skład, posiadają certyfikat EKO i są w 100% wegańskie.

Post Author: bartoszbasz