Same drzwi antywłamaniowe to za mało – wybierz także rolety antywłamaniowe!

Wiele włamań do domów jednorodzinnych i innych obiektów dokonywanych jest nie przez drzwi, ale przez okna. Warto zatem pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu przed włamywaczami.

Przy budowie domu jednorodzinnego bardzo duży nacisk kładzie się dzisiaj na kwestie bezpieczeństwa. Właśnie dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się drzwi antywłamaniowe. Jednak dla pełnego bezpieczeństwa warto pomyśleć wtedy także o dodatkowej ochronie – mogą zapewnić je rolety antywłamaniowe.

Czym jest roleta antywłamaniowa?

Roletami antywłamaniowymi określa się rodzaj zewnętrznych rolet okiennych, które mają na celu zapewnienie kilku funkcji:

  • stanowią dodatkową ochronę przed włamaniami
  • chronią przed spojrzeniami – zapewniają większą prywatność
  • zmniejszają poziom nasłonecznienia we wnętrzach
  • poprawiają termoizolację budynku – zabezpieczają przed jego nadmiernym wychładzaniem się oraz przegrzaniem

Oczywiście, główną funkcję, jaką posiada roleta antywłamaniowa, jest ochrona przed włamaniami oraz kradzieżami. Funkcja ta realizowana jest na bazie jej specjalnej konstrukcji, czyli wytrzymałego pancerza, który zabezpiecza okno przed uszkodzeniem, wyłamaniem, otwarciem przez włamywacza.

Wygodna obsługa rolet antywłamaniowych

Standardowa roleta antywłamaniowa posiada specjalny pasek, który służy do jej podnoszenia oraz obniżania. Można jednak zdecydować się także na rolety wchodzące w skład systemu automatyki, który znacznie ułatwia ich obsługę.

Gdy zatem ważne jest pełne bezpieczeństwo, warto zdecydować się na zamontowanie rolet antywłamaniowych. To idealne dopełnienie drzwi o tej samej funkcji.

Post Author: copyesc