Oczyszczanie organizmu

Organizm człowieka to skomplikowana maszyneria, której właściwe działanie daje nam komfort codzienności, w której nie musimy się zastanawiać nad naszym wewnętrznym funkcjonowaniem. W warunkach idealnych, nasze narządy, wątroba i nerki, są odpowiedzialne za naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn. Mimo ich przyrodzonej doskonałości, tempo życia w XXI wieku może skutecznie nie pozwolić im na właściwą pracę.  

Gdy tylko zaczynają się dolegliwości, rozpoczyna się wyszukiwanie o nich informacji i, rzecz jasna, o sposobach przeciwdziałania niepożądanym objawom.  

Z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć i, które z nich możemy zaliczyć do tych, które można uspokoić wprowadzając oczyszczanie organizmu z toksyn? 

Częste bóle głowy, wzdęcia, kłopoty z wypróżnianiem, nadmierna waga ciała, złe samopoczucie, ciągłe zmęczenie, ubytki w urodzie, to wszystko objawy nadmiaru toksyn, których źródłem może być w równej mierze stres, sztuczne dodatki żywieniowe, czy wpływ zanieczyszczonego środowiska, np. skażonego powietrza.  

W jaki sposób przeprowadzać oczyszczanie organizmu z toksyn. 

Najskuteczniejszym sposobem jest zwrócenie uwagi na to w jaki sposób się odżywiamy, co dokładnie jemy i z czego ewentualnie najlepiej byłoby się oczyścić. W większości przypadków najlepiej jest uwolnić się na jakiś czas (lub permanentnie) od cukru, łączenia tłustego ze słodkim, bo dietetycy zgodnie twierdzą, że tłuszcz i węglowodany to dwa światy, między którymi ciężko szukać zgody.  Oczyszczanie organizmu z toksyn najlepiej przeprowadzić rezygnując z żywności przetworzonej, dań gotowych, wszelkich fast foodów, napojów gazowanych, słodzonych. Koniecznym jest wyeliminowanie ze swojej codzienności używek! 

Oczyszczanie organizmu z toksyn jest o wiele łatwiejsze, kiedy zaczniemy dbać o ilość wypijanej wody. Powinniśmy pić minimum dwa litry czystej H2O na dobę, co polepszy funkcjonowanie wszystkich organów naszego ciała (a zwłaszcza mózgu) i wypłucze substancje niepożądane. 

Wiele można usłyszeć dobrego o occie jabłkowym, który mieszając z osoloną wodą (łyżka octu i pół łyżeczki wysoko zmineralizowanej soli, np. himalajskiej na litr czystej wody) można wykorzystać do przyrządzenia naturalnego napoju izotonicznego. Ten eliksir z pewnością wspomoże oczyszczanie organizmu z toksyn. 

Wśród napojów warto wymienić sok z aloesu, zieloną herbatę, napary z ziół oraz sok z cytryny. W gronie pokarmów stałych najczęściej wymienia się te produkty, które zawierają błonnik. Jego spożywanie dobroczynnie wpływa na pracę jelit, a odpowiednio częste wypróżnienia gwarantują skuteczną detoksykację. 

W świecie ogarniętym pędem za pieniądzem, urodą i wygodami, zdrowie ma swoje szczególne miejsce. Z tego powodu wiele osób bierze na siebie ciężar przekazywania oraz poszerzania świadomości innych osób w kwestii właściwego się odżywiania. Ogromny wysyp różnych diet i z nimi związane mody, wśród których pojawia się między innymi temat oczyszczania organizmu z toksyn, stwarza również ryzyko niewłaściwego praktykowania konkretnych rozwiązań. Zdarzają się tacy, którzy twierdzą, że nie ma niczego lepszego na oczyszczanie od (nawet kilkudniowej) głodówki, zdarzają też ci, którzy podobne poglądy mają za czyste szarlataństwo. Co by na ten temat nie powiedzieć, warto w razie wątpliwości skontaktować się z lekarzem, lub wsłuchać we własny, wewnętrzny głos, bo nasz organizm często sam czuje, które z naszych działań zwyczajnie mu szkodzą. 

Post Author: copyesc