Ochrona przeciwpowodziowa w Polsce

Zabezpieczenia przeciwpowodziowe stanowią niezwykle ważny element infrastruktury publicznej z uwagi na ochronę zurbanizowanych obszarów. Z pozoru nieszkodliwe intensywne opady deszczu mogą zamienić się w destrukcyjną falę powodziową, która może pozbawić tysiące ludzi domów, miejsc pracy, a nawet życia. Na długo zapamiętamy powódź z 1997 roku, kiedy to południowo-zachodnia Polska tonęła w wodzie.

Wskutek powodzi tysiąclecia życie straciło 56 osób, dlatego ochrona przeciwpowodziowa jest bardzo istotna, aby zapobiec podobnym przypadkom w przyszłości. Pionierem na rynku zabezpieczeń przeciwpowodziowych jest polska firma Pietrucha International, która od kilku lat dzierży wyłączne prawa do dystrybucji niezwykle zaawansowanego technologiczne systemu ochrony przeciwpowodziowej IBS.

Czym są systemy IBS? Są to nowoczesne, mobilne systemy przeciwpowodziowe, które pozwalają na szybkie reagowanie w przypadku nagłych, niespodziewanych fal powodziowych. W ostatnim czasie częstotliwość występowania powodzi i podtopień znacznie wzrosła, dlatego warto odpowiednio wcześniej zadbać o odpowiednie przygotowanie terenów publicznych czy domów mieszkalnych w razie nagłego pojawienia się intensywnych opadów deszczu.

Żywioł, jakim jest woda powoduje zniszczenia na ogromną skalę, dlatego należy zaopatrzyć się w system przeciwpowodziowy, który uchroni nas przed utratą dobytku całego życia. Naprawa szkód spowodowanych skutkami wylewania rzek czy intensywnego deszczu jest niezwykle kosztowne i czasochłonne, dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie terenów mieszkalnych.

Zaopatrzenie się w specjalnie zaprojektowane systemy IBS pozwala uniknąć nieprzyjemnych skutków powodzi czy podtopień, które w porównaniu z zakupem systemów przeciwpowodziowych są zdecydowanie wyższe. Ponadto systemy mobilne są znacznie skuteczniejsze i trwalsze niż tradycyjne, doraźne sposoby na zatamowanie wody, takie jak worki z piaskiem czy drewniane zapory, które mogą być świetnym uzupełnieniem systemów IBS.

Zastosowanie mobilnych systemów przeciwpowodziowych

Systemy przeciwpowodziowe powszechnie stosowane są w domach jednorodzinnych, które są montowane jako uszczelnienie drzwi, okien czy bram garażowych. Systemy mobilne są świetnym rozwiązaniem z uwagi na szybki montaż i demontaż zapory, który zajmuje kilkanaście minut. Dlatego z łatwością można zainstalować zaporę w trakcie alarmu przeciwpowodziowego. Ponadto, konstrukcja systemów przeciwpowodziowych wykonana jest z wytrzymałych materiałów, które nie ulegają korozji, czy zniszczeniom na skutek działania promieniowania UV.

Systemy przeciwpowodziowe to również doskonały sposób na zabezpieczenie obiektów przemysłowych przed niebezpiecznymi dla środowiska naturalnego wyciekami substancji toksycznych, które mogą spowodować szkody trudne do odwrócenia. System IBS, dzięki odpowiedniej szczelności elementów konstrukcyjnych udaremnia wszelkie możliwości wycieków substancji szkodliwych do ekosystemu.

Mobilne systemy przeciwpowodziowe stosowane są z powodzeniem jako wzmocnienie istniejących wcześniej zapór i barier, gdzie istnieje ryzyko ich uszkodzenia przez szalejący żywioł.

Systemy IBS są również świetnym zamiennikiem drewnianych belek, jeśli chodzi o wszelkie prace budowlane. Szandorowe zamknięcia remontowe są stosowane do czasowego zamknięcia komór czy kanałów. Szandory posiadają doskonałe uszczelnienie, dlatego prace remontowe czy konserwacyjne mogą odbywać się bez nieprzewidzianych wypadków.

Post Author: bartoszbasz