Skład Jury

Alicja Klenczon – Przewodnicząca Jury

Żona Krzysztofa Klenczona jednego z najwybitniejszych polskich muzyków, w latach 1965-1970 kompozytora największych przebojów Czerwonych Gitar, a później lidera formacji Trzy Korony (1970-1972). Krzysztof występował też w Niebiesko-Czarnych (1962-1964) i w grupie Pięciolinie (1964). Ma dwoje dzieci – Caroline Klenczon i Jacqueline Natalii Klenczon-Long. Babcia sześciorga wnucząt. Od ponad 40 lat mieszka w USA gdzie wyemigrowała z Krzysztofem Klenczonem w 1972 r do Chicago, od 1985 r. mieszka w Arizonie w Phoenix. Z zawodu informatyk, absolwentka Oakton Community College i Roosevelt University w Chicago. Aktywna propagatorka twórczości Krzysztofa Klenczona. Założycielka Fundacji im. Krzysztofa Klenczona. Miłośniczka muzyki i zwierząt.

Andrzej Ambroziak – Członek Jury

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Pułtusku. Urodził się w 1961 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął pod kierunkiem swego ojca Kazimierza Ambroziaka. Następnie uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie, którą ukończył z trzema wyróżnieniami. Naukę kontynuował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie organów prof. Joachima Grubicha, uzyskując tytuł magistra sztuki. W 1988 roku brał udział w Międzynarodowym Konkursie Organowym im. F. Liszta w Budapeszcie. Wielokrotnie uczestniczył w kursach interpretacji muzyki organowej prowadzonych przez takich wirtuozów jak: Knud Vad, Guy Bovet, Hans Haselbock, Sigmont Szathmary. Koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Dania, USA). W 1990 roku dzięki jego staraniom powstała Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Pułtusku, której do dziś jest dyrektorem.

Maciej J. Cybulski – Członek Jury

Urodzony 26 maja 1952 roku w Warszawie. Studiował na Politechnice Poznańskiej, Politechnice Warszawskiej oraz Lake Forest School of Management, Lake Forest Busieness College, w Lake Forest (koło Chicago), Illinois, USA.
Przed wyjazdem z Polski w latach 1972 – 1980, pracował jako organizator życia muzycznego i kierownik artystyczno-programowy w Agencji Koncertowej Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego w Warszawie. Współpracował m.in. z Krzysztofem Klenczonem, Andrzejem Rosiewiczem i zespołem Hagaw, Krystyną Prońko, Marylą Rodowicz, zespołami: Bemibem, NoToCo, Skaldowie, Trzy Korony, Breakout, Budka Suflera, Krak, Krywań i wieloma innymi. Pracował przy organizacji festiwali: „Złota Tarka”, „Jazz Jamboree”, „Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu”, „Festiwal w Sopocie”. Organizował trasy koncertowe „Musicorama”, „Euro-Rock”. Był także dziennikarzem muzycznym pisząc m.in. do czasopism: „Jazz”, „Na Przełaj”, „Świat Młodych”, „Perspektywy”, „Filipinka”, „Radar”.
Od stycznia 1980 roku przebywa w USA, najpierw w Nowym Orleanie, a potem w Chicago. Związany z Polonią Amerykańską, pełnił m.in. funkcje: dyrektora ds. Kontaktów z Mediami Związku Narodowego Polskiego oraz wieloletniego doradcy ds. polskich, prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej, Edwarda Moskala. W latach 1985 – 1989 współpracuje z wieloma czasopismami, programami radiowymi i telewizyjnymi w Chicago pisząc na tematy polityczne i kulturalne. W latach 1985-1988 prowadził własny codzienny program radiowy dla radiostacji WPNA 1410AM. Od 1988 roku zajmuje stanowisko zastępcy redaktora naczelnego największego i najstarszego dziennika w języku polskim w USA – „Dziennika Związkowego”, jest również redaktorem naczelnym „Kalejdoskopu Tygodnia” dodatku kulturalnego do DZ. Wraz z firmami „PM Art Production Inc.” i „EuroArt” sprowadzał artystów z Polski organizując imprezy przeważnie dla środowiska amerykańskiego w Chicago i w Nowym Jorku. Byli to m.in. Czesław Niemen, Tadeusz Nalepa z zespołem Breakout, Budka Suflera, Lady Pank. Maciej Cybulski jest aktywnym członkiem Amerykańskiej Akademii Muzycznej przyznającej nagrody Grammy. W maju 1990 roku został mianowany, przez Gubernatora Stanu Illinois, dyrektorem biura Stanu Illinois w Polsce.
Maciej J. Cybulski jest żonaty, jego hobby to: biznes światowy, muzyka, książki i film. Jest członkiem Klubu Rotarian Warszawa Stare Miasto (prezesura klubu w latach 1992 – 1993). Za działalność charytatywną dla potrzebujących dzieci, domów dziecka i sportowców niepełnosprawnych został odznaczny przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi. Cybulski jest członkiem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego i wiceprezesem Fundacji Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Realizując swoje zainteresowania muzyczne, Cybulski zorganizował Stowarzyszenie Polski Rock-and-Roll im. Krzysztofa Klenczona. Jest także prezesem Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej oraz członkiem rady programowej akcji promocyjnej „The Best of Poland”.

Paweł Sztompke – Członek Jury

Polski dziennikarz i recenzent muzyczny związany obecnie z I Programem Polskiego Radia. W latach 1974-1980 studiował muzykologię na wydziale historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Dyplom magistra socjologii muzyki uzyskał w 1980. W 1982 ukończył podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1977-1996 pracował w Programie III Polskiego Radia. W latach 1986-1996 był kierownikiem redakcji muzycznej tego programu. W 1996 przeszedł do I Programu Polskiego Radia, gdzie do 2006 i ponownie od 2015 pełni funkcję kierownika redakcji muzycznej. Obecnie jest gospodarzem Muzycznej Jedynki i Muzyki Nocą. W 2007 prowadził Zamojski Festiwal Kultury im. Marka Grechuty. Paweł Sztompke jest też autorem recenzji muzycznych i filmowych publikowanych w miesięczniku Film oraz w Dzienniku Polska-Europa-Świat. Jest też członkiem Akademii Muzycznej Trójki i komisji artystycznej Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2008. Wielokrotnie zasiadał w jury rozmaitych festiwali muzycznych. M.in. w 2007 r. zasiadał w jury III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki im. Anny Jantar, w 2008 r. zasiadał w jury krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2008. W 2008 otrzymał nagrodę Złoty Mikrofon.

Wiesław Wilczkowiak – Członek Jury

Wiceprezes Stowarzyszenia Muzycznego im. Krzysztofa Klenczona CHRISTOPHER. Laureat głównej nagrody „Złota Latarnia”- Festiwalu Ludzi Morza. Juror wielu festiwali w Szczytnie i Poznaniu, autor tekstów piosenek (około 40) w tym dwóch poświęconych Krzysztofowi Klenczonowi – „Do Nieba Złotych Bram” i „Zbuntowany Anioł”. Organizator wielu wystaw, spotkań, wieczorów wspomnień i koncertów poświęconych twórczości Krzysztofa Klenczona. W 1993 r. był inicjatorem wystawy w Galerii Telewizyjnej oraz w Teatrze Muzycznym w Gdyni prezentującej fotogramy K. Klenczona, autorstwa znanego fotografika, twórcy okładek płyt muzycznych m.in. Czerwonych Gitar – Marka Karewicza. W latach 1993 – 1994 wspólnie z Adamem Jarzębińskim był organizatorem i kierownikiem produkcji koncertów pn. „Muzyka z tamtej strony dnia” i „Port – Gdynia – to jest poezja” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, koncertu „Historia pewnej znajomości” w Sali Kongresowej w Warszawie oraz „Galowego koncertu lata 94’ – My z XX wieku” w Operze Leśnej w Sopocie. W koncertach tych udział brali m.in.: Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Ryszard Rynkowski, Wojtek Korda, Janusz Popławski, Jerzy Kosela, Żuki, Big Day, Chłopcy z Placu Broni IMTM, Danuta Błażejczyk, Natalia Kukulska, Oddział Zamknięty z Jarosławem Waikiem oraz Snajpers. Autor licznych spotkań muzycznych poświęconych twórczości Krzysztofa Klenczona.