Kuchnia orientalna Łódź – miejsca warte uwagi w Łodzi

Łódź jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc na mapie Polski. Ten artykuł wskaże jakie miejsca warto odwiedzić podczas wizyty w mieście w ten weekend.

Niewątpliwie perełką miasta jest ulica Piotrkowska na której znajdują się restauracje, takie jak kuchnia orientalna łódź oraz zabytki warte zwiedzenia. Wielką zaletą lokalizacji ulicy Piotrkowskiej jest jej dostęp do znanych zabytków podczas jednego spaceru, wzdłuż jednej ulicy.

Takimi miejscami wartymi uwagi są pałace,np. Pałac braci Karola i Emila Steinertów, Pałac Ludwika Geyera czy zespół pałacowy rodziny Scheiblerów. Najstarszym pałacem na terenie miasta Łodzi jest Pałac Ludwika Geyera, który jest uważany za najstarszy pałac w Łodzi.

Fascynaci architektury powinni również nie ominąć znane kamienice na ulicy Piotrkowskiej. Doskonałymi przykładami są: kamienica Franciszka Fischera, kamienica Józefa Rosenthala oraz kamienica Dawida Sendrowicza.

Niedaleko najlepszej kuchni orientalnej w Łodzi znajduje się również Kościół Ewangelicko-augsburski pod wezwaniem Świętego Mateusza oraz Kościół Zesłania Ducha Świętego. Te dwa miejsca powinni odwiedzić osoby, które zazwyczaj zwiedzają miejsca kultu religijnego.

Łódź jest zdecydowanie miastem z licznymi zabytkami, które są chętnie odwiedzane przez tłumy turystów każdego roku. Jednak większość historii miasta można dostrzec przechadzają się jedną ulicą.

Post Author: copyesc