Kiedy marzy się nam garderoba na wymiar w Warszawie – o czym warto widzieć?

Nie tylko kobiety, ale też mężczyźni często pragną posiadać swoje małe królestwo ubrań, zwane też garderobą. Czasami wydaje się, że jest to rozwiązanie dedykowane jedynie do wielkich domów jednorodzinnych, w których do zagospodarowania się duże przestrzenie, jednak w rzeczywistości, nawet jeśli posiadamy mniejszy dom lub mieszkanie, istnieje szansa aby garderobę posiadać. Aby odpowiednio rozplanować rozmieszczenie wszelkich elementów takiego pomieszczenia, warto dowiedzieć się, jaki aspekty będą tutaj najważniejsze.

Gdy do wykonania jest garderoba na wymiar Warszawa to miasto, gdzie z pewnością zaopatrzymy się we wszelkie istotne elementy, aby mogła ona stać się w pełni funkcjonalna – szafy na do zabudowy, specjalne regały oraz inne ważne systemy. Zanim jednak przystąpimy do działania, zakupów i projektowania garderoby, należy poznać kilka aspektów, które jawią się jako najistotniejsze.

W jakim miejscu powinna znaleźć się garderoba?

Okazuje się, że tutaj sprawa wygląda bardzo prosto. Chociaż wiele zależy od tego, jak wielką przestrzenią dysponujemy, najlepiej kiedy garderoba znajdzie się niedaleko sypialni i łazienki. Chociaż słyszy się głosy, że garderoba wymaga sporego pomieszczenia, tak naprawdę wystarczy, że mamy do dyspozycji kilka metrów kwadratowych, gdzie umiejscowimy szafy wnękowe, a i tak uzyskamy bardzo funkcjonalne miejsce do przechowywania swoich ubrań.

Co więcej, nie jest powiedziane, ze garderoba musi być oddzielnym pomieszczeniem, można też zaprojektować ją jako miejsce wespół innym pokojem np. sypialnią. Wówczas trzeba mieć jednak na uwadze to, aby jej obecność nie utrudniała funkcjonowania pozostałym mieszkańcom domu.

Wielkość naszej garderoby na wymiar

Po pierwsze, uwzględnijmy to jak wielkim pomieszczeniem dysponujemy. Istnieją bardzo spore garderoby, gdzie spotkamy się z wielkimi szafami na wymiar i regałami, jednak najważniejsze będzie jednak to, co planujemy w niej trzymać. Co ciekawe, duża część posiadaczy garderób przechowuje w nich nie tylko ubrania, ale także sporo przedmiotów domowego użytku, jak np. żelazko, czy też odkurzacz.

Jeśli posiadamy garderobę, gdzie planujemy ustawić dwie szafy, równolegle względem siebie, weźmy pod uwagę to, że konieczna będzie odpowiednia przestrzeń między nimi. Jest to bowiem wymagane, ażeby korzystanie z nich nie sprawiało domownikom żadnego problemu. W mniejszych garderobach, gdzie umiejscowiona jest tylko jedna, a odległość od ściany nie jest zbyt dużą, warto wziąć pod uwagę przesuwne drzwi do szafy.

Wygodny i funkcjonalny podział garderoby na strefy

Nasza garderoba zyska pełna funkcjonalność tylko wtedy, kiedy uda się nam podzielić ja na odpowiednie strefy. Można np. wygospodarować większą przestrzeń na okrycia wierzchnie – kurtki i płaszcze, gdzie zainstalujemy specjalne drążki oraz umieścimy wieszaki. Części mniejsze, sprawdzą się do przechowywania składanych ubrań. Planując prasować swoją odzież w garderobie, warto uwzględnić to podczas rozmieszczenia. Przyda się bowiem odpowiednio duża przestrzeń z dostęp do gniazdka elektrycznego, która nam to umożliwi.

Wentylacja i jej istota Co ciekawe, wentylacja jawi się jako element garderoby, który jest dość często pomijany, a jest to sporym błędem. Zdarza się, że w takim pomieszczeniu nie ma okna, aczkolwiek wystarczy odpowiednio podciąć drzwi i wewnątrz umieścić wentylacyjną kratkę i kanał wywiewny, a uzyskamy prawidłową cyrkulację powietrza. W wypadku niedopełnienia tego obowiązku, istnieje szansa, że w garderobie pojawi się pleśń i zapach stęchlizny.

Post Author: bartoszbasz