Jak prawidłowo dbać o perukę syntetyczną?

Obecnie nie ma problemu z dostępnością peruk, dlatego nawet, jeśli mamy dość ograniczony budżet bez problemu możemy znaleźć taką, która będzie spełniać nasze oczekiwania. Peruki nosi się z różnych względów, chociaż kiedyś były dedykowane wyłącznie dla osób cierpiących z powodu choroby, dziś z powodzeniem zakłada się je także, aby zmienić swój wygląd, na przykład na imprezy okolicznościowe. Na rynku obecnie dostępne są różnego rodzaju modele peruk, niektóre są wykonane z naturalnych włosów, inne są syntetyczne, te drugie są oczywiście dużo tańsze. Jak pielęgnować włosy syntetyczne? O tym znajdziecie informacje poniżej.

Pranie i suszenie peruki sztucznej
Aby peruki sztuczne mogły zachować swój wygląd na długo, warto wiedzieć, jak je pielęgnować. Podstawa to odpowiednie mycie, które powinno być przeprowadzone przynajmniej raz w miesiącu, najlepiej raz na dwa tygodnie. Jak prać peruki sztuczne? Do miski nalewamy około 2 litrów wody, do którym dodajemy specjalny szampon dedykowany perukom, włosy zanurzamy na 10 minut w wodzie, następnie wykonujemy pranie ręczne poprzez gniecenie. W czasie prania peruki warto zachować ostrożność i wykonywać tę czynność stosunkowo delikatnie. Następne spłukujemy szampon z włosów w letniej wodzie, nie może być to woda bieżąca. Warto zastosować również specjalny balsam do peruk, wtedy włosy będą jeszcze bardziej lśniące i delikatne. Włosy zostawiamy do całkowitego wyschnięcia na specjalnym stojaku, osuszamy je ręcznikiem, nie korzystamy z suszarki ani lokówki, układamy je za pomocą dłoni. Ważne jest to, aby peruka sztuczna nie miała kontaktu z ciepłem, gdyż może bardzo szybko ulec zniszczeniu. Pamiętajmy także o tym, aby nie próbować rozczesywać mokrych włosów, trzeba poczekać aż wyschną, wówczas można ułożyć je rękami, albo za pomocą specjalnego grzebienia.

Kosmetyki i akcesoria do peruk
W większości sklepów stacjonarnych i internetowych, które specjalizują się w sprzedaży i produkcji peruk sztucznych można bez większych problemów nabyć kosmetyki do pielęgnacji takich włosów. Warto zaopatrzyć się w takie kosmetyki jak szampon, balsam, odżywkę, szczotki, lakiery, specjalne grzebienie. Dlaczego nie można prać peruki w zwykłym szamponie? Bo ten dedykowany włosom syntetycznych zawiera antystatyczne substancje pielęgnujące, dzięki temu peruka sztuczna zachowa piękny wygląd na długo. Gdy chcemy, ułożyć fryzurę na pewno przyda się specjalna odżywka w sprayu. Nie można zapominać też o podstawowych akcesoriach takich jak szczotki czy specjalne grzebienie z igiełkami, dzięki którym można będzie bez większych problemów rozczesać włosy i nadać im naturalnego wyglądu. Niekiedy poleca się także zastosować balsam, który nada peruce świeżości i naturalnego połysku.

Post Author: copyesc