Gdzie do Grecji, czyli udane wakacje dla każdego

Planując urlop, zazwyczaj zastanawiamy się z dużym wyprzedzeniem, w jakim terminie i gdzie się wybrać. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż pracodawcy oczekują, że uprzedzimy ich o planowanym urlopie możliwie jak najwcześniej, tak aby mogli przeorganizować na ten czas pracę firmy. Jakie są najbardziej popularne kierunki wczasowe? Ostatnimi laty na wysokiej pozycji plasują się takie kraje jak Grecja, Włochy, czy Bułgaria. Jednak na szczególną uwagę zasługuje ten pierwszy. Jeśli więc chcemy się tam wybrać zaraz pojawia się pytanie: Ale właściwie to gdzie do grecji? Którą jej część wybrać?

Opcji jest naprawdę wiele, więc zastanawiając się nad wyborem konkretnego miejsca mamy szeroki wachlarz możliwości, zależnych od naszych upodobań i oczekiwań. Wobec tego kto i gdzie do Grecji powinien się wybrać? Jeśli jesteś miłośnikiem historii i lubisz zwiedzać miejsca, które mają do opowiedzenia ciekawe szczegóły skryte w swoich murach i czekające tylko na odkrycie, dobrym wyborem będą Ateny, kolebka mitów i podań, które do tej pory pozostają żywe w pamięci, a także w życiu codziennym oraz znajdują odzwierciedlenie w wierzeniach wbrew pozorom sporej ilości osób. To tam znajdziesz ruiny budynków, które za czasów świetności wyglądały naprawdę imponująco, a nawet teraz robią niesamowite wrażenie przyciągając tysiące miłośników historii oraz kultury.

Jednak istnieją również miejsca, które cieszą się zdecydowaną popularnością wśród tej części turystów, którzy są nastawieni głównie na relaks i odpoczynek na plaży z szumem fal w tle. Gdzie do Grecji na wakacje warto się wybrać jeśli należysz do tej grupy osób? Zdecydowanym faworytem większości osób będzie zapewne Kreta, na której znajdziemy wiele atrakcji dla plażowiczów. Plaże ciągnące się niemalże w nieskończoność, czysty piasek i fale rozbijające się delikatnie o brzeg – to wszystko i wiele więcej znajdziemy właśnie na tej wyspie. Ponadto, zaskoczy nas ona niecodziennymi, pięknymi krajobrazami jak z pocztówek i widokówek, które wysyłaliśmy jako dzieci, z tym, że na żywo będą one zdecydowanie piękniejsze. Ponadto, na wyspie będziemy mogli podziwiać góry, a nie ma chyba nic piękniejszego niż kąpiel w morzu z górami w tle. Właśnie dla takich widoków warto wybrać się na Kretę. Oczywiście, nie jest ona jedynym miejscem, w którym znajdziemy piękne plaże, na których będziemy mogli się zrelaksować i odpocząć od codzienności. Przy szukaniu odpowiedzi na pytanie gdzie do Grecji, warto rozważyć również takie opcje jak Rodos, Korfu czy Mykonos. Ta ostatnia z pewnością przypadnie do gustu młodym osobom, gdyż znajdziemy tam mnóstwo plaż zaaranżowanych z myślą o organizacji imprez plenerowych pod gołym niebem z widokiem na gwiazdy. Ponadto, na wyspie istnieje bardzo dużo barów, czy klubów otwartych całą noc, w których szczególnie ta młodsza część społeczeństwa na pewno będzie się dobrze bawić i przyjemnie spędzi czas po całym dniu wylegiwania się na plaży. Z kolei wyspa Rodos ma do zaoferowania coś, co spodoba się miłośnikom historii, którzy jednak chcieliby spędzić też trochę czasu na plaży. Znajdziemy ta bowiem zarówno starożytne ruiny, średniowieczne zabytki, jak i przepiękne i często nieco bardziej spokojne i nie tak zatłoczone plaże, na których z pewnością będzie można wypocząć.

Jeśli już mowa o spokoju i wypoczynku, gdzie do Grecji powinny się wybrać osoby, które chcą odpocząć od całego tego zgiełku i tłumów? W miejscach typowo turystycznych nie będzie to zbyt łatwe, jednak istnieją miejsca, w których zaznamy więcej spokoju. Jednym z nich jest wyspa Santoryn, znana również jako Santorini, na której znajdziemy mniej turystów, a poza tym piękne białe wioski z typową jedynie dla tego miejsca architekturą. Zaczerpniemy też nieco historii i kultury, przechadzając się uliczkami miasta, a także relaksu na jednej z bardziej spokojnych plaż oferujących nieco prywatności. A jeśli chcemy wybrać się do bardziej turystycznych miejsc, warto rozważyć inne terminy. Wiele osób zastanawia się nad tym gdzie do Grecji we wrześniu czy nawet nieco później, tak aby uniknąć tłumów i cieszyć się względnym spokojem.

Post Author: copyesc