Garden party – catering

Garden party – fantastyczna, niezapomniana forma przyjęcia.

Garden party to coraz częściej wybierany rodzaj przyjęcia. Otoczenie zieleni, kwiatów, natury i świeżego powietrza to rewelacyjne rozwiązanie w kwestii wyboru miejsca na imprezę wiosną lub latem. Jest to impreza, która zdecydowanie zapadnie w pamięć i będzie jedyna w swoim rodzaju – urokliwa i oryginalna. Choć organizacja tego typu przyjęcia nie należy do najłatwiejszych mimo to jest to niecodzienne i interesujące doświadczenie. Na swojej drodze możemy napotkać wiele trudności takich jak fakt, że możemy nie posiadać ogrodu lub czasu na przygotowanie posiłków, ale wszystko jest do ogarnięcia. W kwestiach gastronomicznych może pomóc nam catering party, a ogród zawsze można wynająć! 

Na czym najlepiej się skupić? Jakie kwestie są najistotniejsze i pierwszorzędne?

Zdecydowanie numerem jeden jest miejsce i termin, później skupmy się na liście gości, dekoracjach oraz kwestiach gastronomicznych takich jak alkohol i jedzenie.

Miejsce i termin

Jak sama nazwa wskazuje – miejscem imprezy jest ogród. Jednak nie każdy posiada własny ogród, co zrobić w takiej sytuacji? Istnieje wiele firm, oferujących możliwość wynajęcia ogrodu. Możemy wynająć ogród, który jest już przygotowany pod przyjęcie lub taki, który będziemy mogli urządzić według własnej inwencji – samodzielnie. Choć wynajęcie ogrodu wiąże się z ponoszeniem kosztów, nie ma co rezygnować z tego typu imprezy. Należałoby jednak wcześniej pojechać do interesujących nas miejsc i wybrać, które jest według nas najlepsze.

Termin – zdecydowanie najlepszą opcja będzie weekend, kiedy wszyscy będą mieli wolne. Wcześniej powinno się zapytać gości czy nie mają już jakiś planów, odpowiednio wcześniej wysłać zaproszenia i poprosić o ówczesne potwierdzenie przybycia.

Lista gości – kogo zaprosić?

Pamiętajmy że najbardziej ogranicza nas budżet i samo miejsce, zależnie od tego ile osób pomieści. Podczas tworzenia listy gości wskazane jest aby zastanowić się nad relacjami jakie z nimi mamy, oraz jakie relacje mają goście między sobą, pomoże nam to uniknąć niepotrzebnych spięć między nimi. Naprawdę świetnym pomysłem będzie wysłanie zaproszeń do gości, najlepiej tych ręcznie wpisywanych – będą one miłym zaskoczeniem oraz ciekawą pamiątką, która nie kosztuje nas wiele wysiłku i zaangażowania.

Dekoracje

Fenomenalnym pomysłem będzie ustanowienie motywu przewodniego. Motyw, który idealnie będzie pasował do atmosfery na garden party, zieleni i uroku natury zdecydowanie będzie motyw boho. W takim przypadku stawiajmy na dekoracje, które nie zniszczą się ze względu na warunki atmosferyczne – deszcz lub promienie słoneczne. Najatrakcyjniej beda sie prezentowac kwiaty, drewniane dekoracje, balony, koce i poduszki a wszystko to w stonowanych, jasnych kolorach. 

Poczęstunek i alkohole

Nie w każdym miejscu pozwalają na przynoszenie własnego alkoholu, w przypadku gdy mamy taką możliwość możemy sami zakupić alkohol i przygotowywać drinki. W internecie znajdziemy mnóstwo przepisów na świetne i smaczne drinki. Dobrą alternatywą jest wynajęcie mobilnego baru, gdzie barman będzie profesjonalnie przygotował drinki.

Jeśli nie chcemy sami przygotowywać posiłków, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług firmy cateringowej. Party catering ma wiele zalet. Jedzenie przyjeżdża do nas ciepłe, smaczne, gotowe do spożycia o wybranej przez nas porze i w wybrane miejsce! Możemy także skorzystać z obsługi kelnerskiej – wtedy mamy już naprawdę ułatwione zadanie. Menu możemy stworzyć samodzielnie lub skorzystać już z tych wcześniej przygotowanych. 

Post Author: copyesc