Co będzie istotne podczas kupna mieszkań? – Białołęka, Tarchomin i wiele innych dzielnic!

Rocznie dokonuje się zakupu tysięcy nowych mieszkań, a ma to z reguły charakter „zbudowania zacisza domowego” dla swojej rodziny, stąd nie można nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia z bardzo poważnymi decyzjami życiowymi. Często oznacza to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych, które stanowią nasze oszczędności, lub też jesteśmy zmuszeni w tym celu zaciągnąć kredyt bankowy. Wybór pierwszego lepszego lokum to skrajna nieodpowiedzialność, stąd konieczne jest wzięcie pod uwagę wielu istotnych aspektów, aby mieć pewność co do tego, że podejmujemy słuszną decyzję.

Wstępnie, wypada odnaleźć jak największą liczbę ofert, które doskonale wpisują się w nasze potrzeby, a bardzo pomocny w tym okaże się z pewnością Internet, który niesie nam największą liczbę możliwości pod tym względem. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej, wprowadzając do niej jedynie odpowiednie hasło, np. mieszkania Białołęka Tarchomin, a wyniki wyszukiwania przedstawią nam listę ogłoszeń z mieszkań w lokalizacji, która interesuje nas najbardziej. Bądźmy natomiast świadomi tego, że nie jest to jeszcze moment, aby podjąć ostateczną decyzję. Niestety, aczkolwiek same opisy i zdjęcia są często dość mocno przekoloryzowane, dlatego każde mieszkanie powinniśmy sprawdzić osobiście.

Zastanówmy się, w jakiej lokalizacji poszukujemy mieszkania…

Większość nabywców przyzna, że to właśnie w pierwszej kolejności lokalizacja była aspektem, który był brany pod uwagę. Wszystko ma na względzie to, aby było to miejsce, z którego każdy z domowników będzie miał blisko do szkoły, bądź do pracy. Warto wiedzieć też, że istnieją pewne dzielnice, w których mieszkania będą posiadały dość mocno  zawyżoną cenę, z uwagi na swojego rodzaju prestiż. Stąd właśnie, kupno mieszkania np. na Wilanowie będzie wiązało się z o wiele większym wydatkiem, niżeli chociażby na osiedlu Bliski na Tarchominie, niezależnie od metrażu oraz standardu. Pomyślmy zatem co jest dla nas ważniejsze i wybierzmy taką opcję, która w pełni nas usatysfakcjonuje. W większości przypadków, zdecydowanie pod tym względem istotniejsze będzie to, czy w niewielkiej odległości spotkamy, sklepy, parki, szkoły, kawiarnie, czy też nasze miejsce pracy.

Komunikacja z pozostałą częścią miasta

Dużą uwagę powinniśmy także poświęcić temu, czy w okolicy będziemy mogli spotkać przystanki autobusowe i tramwajowe, aby móc swobodnie przemieszczać się między istotnymi punktami w mieście. Większość jest jednak zdania, że najrozsądniej wybrać mieszkanie przy metrze, natomiast i to może mieć także spore przełożenie na ostateczną cenę. W zakresie tego zagadnienia mieści się również infrastruktura drogowa. Tylko jeśli pod tym względem będą spełnione wymagane normy, możliwe będzie względne unikanie zakorkowanych ulic, a wiadomo jak w większych miastach może być to bardzo uciążliwe. Dodatkowo, sprawdźmy również dostępność miejsc parkingowych, natomiast obecność parkingu podziemnego, może w zupełności rozwiązać ten problem.

Post Author: bartoszbasz