Baza wiedzy o śrutowniach wirnikowych przelotowych

Nie da się ukryć, że śrutownia wirnikowa przelotowa to maszyna o bardzo dużym stopniu zaawansowania. Opisując urządzenia do śrutowania zawsze należy przykładać ogromną wagę do szczegółów. Dlatego w poniższym artykule postaramy się dosyć dokładnie scharakteryzować tytułowe urządzenie. Dzięki temu będziecie mieć pełen obraz nie tylko mechaniki działania, ale również zastosowań, dla jakich śrutowniazostała zaprojektowana i wyprodukowana.

Nowoczesna maszyna do śrutowania

Oczyszczarki wirnikowe przelotowe to urządzenia o najwyższym stopniu specjalizacji. Dzięki temu znajdują one szerokie zastosowanie i są w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców. Co więcej tego typu śrutownice charakteryzują się pełną konfiguralnością. Oczywistym jest, że każdy odbiorca, każdy zakład przemysłowy ma nieco inne wymagania jeżeli chodzi o maszyny do śrutowania. Dlatego też każdy egzemplarz, pomimo zgodności z ogólną specyfikacją produkcyjną, musi także spełniać specyficzne oczekiwania Klientów. Śrutownia wirnikowa przelotowa TZNP jest najlepszym przykładem tego, jak uniwersalne może być urządzenie, które z pozoru ma tak wąską specjalizację.

Elastyczna konfiguracja

Ale do rzeczy. Skoro mówimy o tzw. personalizacji urządzenia do śrutowania, to warto powiedzieć jakie podzespoły temu podlegają. A ich lista jest imponująca. Przede wszystkim wymienić należy tutaj ilość oraz moc turbin, które mają kluczowe znaczenie w działaniu śrutownicy. Nie bez znaczenia jest także rozmiar okna roboczego. Ten element również może zostać dostosowany do indywidualnych wymagań danego zakładu. Konfigurując maszynę do śrutowaniamożemy także w sposób indywidualny dokonać wyłożenia wnętrza kabiny. Jako elementy dodatkowe, które mogą stanowić integralny element śrutowni są szczotki omiatające oraz tzw. odmuchy. Maszyna do śrutowania może posiadać także regulowaną długość oraz rodzaj podajnika.

Jak to jest zrobione

Po tym swoistym słowie wstępu warto skupić się teraz na budowie i działaniu śrutowni. Najważniejszym elementem śrutowni przelotowych jest oczywiście komora śrutownicza. Jest ona zbudowana z odpornego na ścieranie stopu. Ma to niebagatelne znaczenie w kontekście niezawodnej pracy oraz trwałości całego urządzenia. Maszyna do śrutowania jest przecież sprzętem kupowanym na długie lata. Co ciekawe wnętrze komory zabezpieczane jest warstwą manganu. Dodatkowo podnosi to jej właściwości i odporność. Śrutowniaposiada również tzw. koła rzutowe. Ich ilość jest ściśle dopasowana do rozmiarów maszyny i procesu, jaki będzie wykonywać. Dobór kół rzutowych ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o uzyskanie optymalnych efektów pracy oczyszczarki tunelowej. Koła rzutowe rozmieszczone są równomiernie w różnych odcinkach komory.

Parametry techniczne śrutowni

Skoro opisujemy poszczególne elementy, to warto by też skupić się na tzw. suchych danych technicznych. Bo to w głównej mierze one decydują o wyborze konkretnego modelu. Jak już wspomnieliśmy maszyna do śrutowaniaposiada tzw. koła rzutowe. Ich liczba może wahać się w zakresie 4-8. Dobiera jest pod indywidualne wymagania Klienta. Bardzo ważnym elementem jest także moc turbiny, która mieści się w przedziale 7,5-11 kW. Element ten również podlega konfiguracji. Oczywiście śrutownia może mieć także różną szerokość oraz wysokość całkowitą. Jest to jednak w dużej mierze determinowane ilością i wielkością elementów składowych.

W kolejnym artykule z pewnością przyjrzymy się bliżej nie tylko budowie, ale także działaniu śrutownic.Ze szczególnym uwzględnieniem śrutowni wirnikowej przelotowej.

Post Author: mko